YARDIMCI HAVUZ KİMYASALLARI

HERSİL -POOLEX-500

SERTLİK STABİLAZATÖRÜ VE İYON TUTUCU

Kullanım Amacı: Demir, bakır, mangan iyonlarını bağlayarak bunların neden olduğu su renklenmelerini engeller, bulanıklığı giderir.Sertlik iyonlarının yol açacağı kireç oluşumunu engeller.

Kullanım Şekli: Klor uygulamasından önce havuz suyuna homojen bir şekilde dağıtılarak farklı noktalardan eklenir.

100 m3 havuz suyu için; Su sertliği 100 ppm (10 Fh) azaltmak için 1000 gr

HERSİL -POOLEX-510

KIŞ BAKIM KİMYASALI

Kullanım Amacı: Havuzun iç kaplamalarında filtre ve boru içlerinde yosun ve mantar oluşumunu engelleyerek, kış aylarında havuzu koruyan ve havuzu gelecek sezona sorunsuz hazırlamak için kullanılır.

Kullanım Şekli: Sezon sonunda su sertliğine ve gerçekleşecek kirlenmeye göre çeşitli bölgelerden ilave edilir ve 1-2 gün sirkülasyon sağlanır.Klorla şoklama ve pH ayarlaması yapıldıktan sonra kullanılması önerilir.

100 m3 havuz suyu için; Su sertliğinin düşük olduğu havuzlarda:3000 gr

Su sertliğinin yüksek olduğu havuzlarda: 5000 gr

HERSİL -POOLEX-530

HAVUZ FİLTRE VE DERZ TEMİZLEYİCİ

Kullanım Amacı: Havuz iç kaplamaları ve filtre kumlarının düzenli temizliği için kullanılır.

Kullanım Şekli: Temizlenecek olan yüzey önce suyla ıslatılır.%20’lik çözelti hazırlanarak bir fırça veya paspas yardımıyla temizlenmek istenen yüzeye uygulanır, 10-15 dk. bol suyla durulanır.

HERSİL -POOLEX-540

AYAK DEZENFEKTANI

Kullanım Amacı: Havuz kenarlarında bakteri ve mantar oluşumunu engelleyerek, dezenfeksiyon sağlayan havuz kimyasalıdır.Yüzme havuzlarının sert zeminlerinin dezenfeksiyonunda ve ayak havuzlarında mantar önleyici olarak kullanılır.

Kullanım Şekli: Sert yüzey temizliğinde %1’lik solüsyonu bir sprey yardımıyla temizlenecek yüzeye püskürtülür, durulama yapılmadan kurumaya bırakılır.Ayak havuzu uygulamasında ise %1’lik solüsyonu ayak havuzunun içerisine direkt ilave edilir.Kullanım yoğunluğuna göre ayak havuzundaki su günde en az 2 defa değiştirilmelidir.

HERSİL -POOLEX-550

SIVI HAVUZ YÜZEY TEMİZLEYİCİ

Kullanım Amacı: Havuz yüzey temizliği için kullanılır.

Kullanım Şekli: %20’lik çözeltisi hazırlanarak bir fırça veya paspas yardımıyla temizlenmek istenen yüzeye uygulanır, 10-15 dk. bol suyla durulanır.

Şirketimizde yer alan ürün açıklamaları ve uygulama bilgileri genel mahiyettedir. İşletme şartları ve uygulama metodları kontrolümüz dışında olduğundan herhangi bir yasal bağlayıcılığı yoktur ve garanti olarak değerlendirilemez. Her türlü ÜRÜN VE UYGULAMA sorularınız için HERSİL Teknik Servisi'ni arayabilirsiniz. 0507 768 60 13 info@hersilkimya.com veye www.hersilkimya.com adresinde iletişim formu doldurarak mesajınızı iletebilirsiniz Hayırlı işler dileriz.