BAKIR TEL ÇEKME YAĞLARI

HERLUB BTL-20

BAKIR TEL ÇEKME YAĞI

TANIM : HERLUB BTL 20 Bakır tel çekme için geliştirilmiş,suda çözünebilen bir üründür. Bu ürün hem kontinü döküm,hem de sıcak haddelenmiş çubukların çekilmesi için uygulanır. Kalın,orta,ince tel çekme makinalarında kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ :Görünüş : Kızıl-sarı,berrak,akıcı Yoğunluk (25 : 0.94 gr/cm3 Vizkozite (25 : 184 Cps EM(%5 deiyonize su) : Mikro emülsiyon Ph (%5 deiyonize su) : 8.5-9.5 İletkenlik(%5 deiyonize su) : 1745 mikrosiemens Brix katsayısı : 1.0 ( Refraktometrede okunan değer Brix Katsayısı ile çarpıldığında konsantrasyon bulunur.)

AVANTAJLARI :Yüksek çalışma basıncına ve ısıya dayanıklıdır. Çalışma şartlarında jelleşme yapmaz. Mükemmel bir soğutma özelliği vardır. Sistemde iyi bir kaydırıcılık sağlar. Tel yüzeyinde leke bırakmaz. Taşlama sırasında yağ ortamdan kolay uzaklaştığı için emayede problem yaratmaz. Özel katkıların yardımıyla; sistemdeki demirli malzemede Antikorozif''tir. Yani hiç bir aşındırma ve pas yapmaz(DIN 51360-2 Standardına göre pas testi 0 dır.) Bakırlı malzemede Antikorozif'tir,oksidasyona engel olur.(ASTM D 130) Bakır Çubuk Korozyon Testi Standardına göre pas testi 1-a.1b dir. (Yani hiç pas yoktur.) Oluşan metal tozlarını filtre sistemine taşıyarak sistemin temiz kalmasını sağlar. Biosit ihtiva ettiği için yapı bozulmaz.

KULLANIM KONSANTRASYONU :KALIN TEL ÇEKME ( 1.5mm ve üzeri : %8-12 ORTA TEL ÇEKME ( 1.5-0.4 mm) : %5-8 İNCE TEL ÇEKME (0.4-0.15 mm) :%3-5 SÜPER İNCE TEL ÇEKME(0.05-0.01 mm) :%1.5-3 TAVLAMA :%0.5-1

AMBALAJ ŞEKLİ :60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB BTL-30

BAKIR TEL ÇEKME YAĞI

TANIM :Herlub BTL 30 Bakır tel çekme operasyonunun orta kademe tel çekme için geliştirilmiş olan bir lubrikanttır.Ortadan inceye tel çekme proseslerinde kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ :Görünüş :Kızıl-sarı,berrak,akıcı EM (%5 deiyonize su) :Mikro emülsiyon Ph(%5 deiyonize su) :8.5-9.5 Brix katsayısı :1.0(Refraktometrede okunan değer Brix Katsayısı ile çarpıldığında konsantrasyon bulunur)

AVANTAJLARI :Yüksek çalışma basıncına ve ısıya dayanıklıdır. - Çalışma şartlarında jelleşme yapmaz. - Mükemmel bir soğutma özelliği vardır. - Sistemde iyi bir kaydırıcılık sağlar. - Tel yüzeyinde leke bırakmaz. - Taşlama sırasında yağ ortamdan kolay uzaklaştığı için emayede problem yaratmaz. - Özel katkıların yardımıyla;sistemdeki makinenin demir aksamına zarar vermez. "Antikorozif"tir. - Bakırlı malzemede "Antikorozif"tir.,oksidasyona engel olur. (ASTM D 130 Bakır Çubuk Korozyon Testi Standardına göre pas testi 1-a.1-b'dir.(Yani hiç pas yoktur.) - İyi yıkama özelliğinden dolayı oluşan metal tozlarını filtre sistemine taşıyarak sistemin temiz kalmasını sağlar. - Biosit ihtiva ettiği için yağ bozulmaz.

KULLANIM KONSANTRASYONU :ORTA TEL ÇEKME(1.5-0.2mm) :%4-7

AMBALAJ ŞEKLİ :60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde