CAM SANAYİ SOĞUTMA SIVILARI

HERLUB K-130

BOR YAĞI

TANIM : Cam sanayinde cam hamuru kesme işleminde kullanılan bıçakları soğutmak amacıyla geliştirilmiş özel amaçlı bir soğutma yağıdır.

ÖZELLİKLERİ : Görünüş : Berrak, açık sarı, akıcı, sıvı Aktif Madde : 100% Vizkozite (23°C) : 40-50 Cst EM(%5 deiyonize su) : Süt emülsiyon Ph(emülsiyon) : 6.0-8.0 Yapısı : Özel hidrokarbonlar, yüzey aktif maddeleri, EP katkı maddeleri, korozyon önleyici maddeler içermektedir.

AVANTAJLARI : Çok iyi soğutma özelliği vardır. Ekonomiktir. 1/100-1/500 oranlarında seyreltilerek kullanılır. İçerdiği özel katkıları sayesinde cam hamuru keserken kulllanılan bıçaklarda aşınmaları engelleyerek ömrünü uzatır.

UYGULAMA : HERLUB K-130 işletmenin çalışma şartlarına göre 1/100-1/500 oranında karıştırılarak kullanılır.Su ile emülsiyon yapar.

UYARI : Sisteme ilk kez bu yağ konulacak ise depolar HERACIDE DCG ile iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC, HERACIDE PG-2, HERACIDE PG-4) ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ : Orjinal ambalajında, ağzı kaplalı olarak, kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ : 50 kg. lık plasik bidonlarda 185 kg. Lık varillerde