ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

HERSİL ltd. ; cirosunun %2.8'ini Ar-Ge çalışmalarına kaynak ayırarak Ar-Ge'nin önemine inanmış bir firmadır.

t.yüzgül

4/29/202311 min read

HERSİL. ; cirosunun %2.8'ini Ar-Ge çalışmalarına kaynak ayırarak Ar-Ge'nin önemine inanmış bir firmadır. Firmamızın olanakları sayesinde müşterilerimize bir tedarikçi olarak değil, bir stratejik ortak olarak hizmet vermekteyiz.
Teknik ekibimiz, tekstil ve kimya alanında eğitim almış master ve doktoralı elemanlardan oluşmaktadır ve HERSİL. bünyesinde 5 yıl ve üzerinde hizmet vererek başarılarını kanıtlamışlardır. Ürünlerimiz arasında sektörümüzde, dünyadaki rakiplerimizle aynı anda pazara sunduğumuz ürünlerimiz vardır ve bu konum bizlere ayrı bir şevk vermektedir.
Ürün geliştirme çalışmalarında da tamamen piyasanın talebi doğrultusunda tasarım yapmaktayız ve bu bize önemli avantajlar sağlamaktadır. Bu düşüncelerden yola çıkan Ar-Ge uzmanlarımız; yoğun uğraşları sonucunda, endüstriyel temizlik ürünleri ile ilgili çalışmalarını tamamladılar.
Hiç zaman kaybetmeden T.C Sağlık Bakanlığı'na yapılan başvuru sonucunda, 08.08.2011 tarih ve 11429 sayı ile firma üretim iznini aldı. Ürünlerimizi sizlerin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aşağıda bu ürünlerimizi kısaca tanıtan bilgileri bulacaksınız. Endüstriyel ürünlerimizde de bizlerle birlikte olmanız dileğiyle!..

HERSİL BURN CLEANER - YANIK YAĞ VE ORGANİK KİRLER İÇİN TEMİZLEME MADDESİ
Tepsi ve tavalar, ocak çevreleri gibi yerlerdeki yanmış yağları ve lekeleri sökmek için kullanılır. Deterjan değildir. Yağ ve kir sökücüdür.
Kullanım Yerleri:
Endüstri ve askeri tesislerde, otel, hastane, yemek fabrikaları, gıda endüstrisi ve bu endüstrinin kolları olan tavuk, et, süt endüstrilerinde her türlü yanmış yağ ve lekelerin temizliğinde kullanılır. Özellikle cips fabrikalarında freyzırlar ve çevrelerinde oluşan yanık yağların temizlenmesinde etkilidir.
HERSİL GREASE - AĞIR YAĞ VE KİR SÖKÜCÜ TEMİZLİK MADDESİ
Ocaklarda, fırın tepsilerinde, lavabo ve yerlerdeki ağır yağların, yağlı yapışmış yemek artıklarının ve yerleşmiş yağlı kirlerin seri bir şekilde sökülmesi için geliştirilmiş özel bir alkali konsantre sıvı temizleme maddesidir.
Kullanım Yerleri:
Tavuk ve hindi entegre tesislerinde kesimhanelerde oluşan kan, yağ ve kirlerin temizlenmesinde; endüstri ve askeri tesislerde, otel, hastane, yemek fabrikaları, gıda endüstrisi ve bu endüstrinin kolları olan tavuk, et, süt endüstrilerinde her türlü ağır yağ ve kirlerin temizliğinde kullanılır.
HERSİL OVEN CLEANER - OCAK VE FIRIN TEMİZLEME MADDESİ
Fırınlarda yağlı buharların oluşturduğu yağlı tabakayı yumuşatarak söken fırın temizleyici. Metal yüzeyin ve emayenin orijinal parlaklığını ortaya çıkanr. Fırın içi ağır kirlenmiş yağlı yemek kokularını yok eder.
Kullanım Alanı:
Çelik, bakır, alüminyum ve diğer tüm yüzeylerde rahatça kullanılır. Matlaştırmaz, metale hiçbir zarar vermez.
HERSİL FLOOR CLEANER - ZEMİNLERDE YAĞ VE KİR ÇÖZÜCÜ TEMİZLİK ÜRÜNÜ
Çok kuvvetli özel yüzey aktiflerle formüle edilmiş yer temizleme sıvısıdır. Yoğun kirliliğe maruz kalan, özellikle ağır yağ ve kirin basılarak tabakalaştığı zemin kirliliğinde mükemmel sonuçlar verir. Polimerik cilaların sökülmesi ve yüzeyin cilaya hazırlanmasında da etkisi görülmektedir. Epoksi zeminlerde oluşan forklift izi gibi ağır kirlerin temizliğinde kullanılır.
Otel, hastane, her türlü gıda sanayiinde ve yemek fabrikalarında her türlü zeminde kullanılır.
HERSİL DET-N - LİMON KOKULU SIVI BULAŞIK DETERJANI
Her tür bulaşığın elde yıkanması için tüm dünyanın kabul ettiği formülde bol köpüklü, yoğun biçimde kullanılan bir üründür. Yemek artıkları, donmuş yağlar ve en inatçı kirleri bile kolaylıkla temizler. Hoş kokuludur. HersilDET-N su ile her oranda kanşır. Yüksek yıkama, ıslatma, dispersiyon ve süspansiyon özelliklerinden dolayı protein, yağ gibi organik maddeleri ortamdan süratle uzaklaştırır.
HERSİL DET-S - SIVI BULAŞIK DETERJANI
Gıda endüstrisinde, bu endüstrinin kolları olan süt, tavuk, et, bira ve meşrubat endüstrilerinde, yemek imalathanelerinde, vs. hijyenik standartların yüksek olması zorunluğu giderek daha büyük önem kazanmaktadır. Bu sanayi kollarında üretimde kullanılan pastörizatörlerin, kazanların, alet ve makinelerin temizliğinin optimum değerde olması gerekir. Gıda maddeleri ve içeceklerin üretiminde zararsız bakterilerin varlığı bile tolere edilemez. Hersil DET - S su ile her oranda karışır. Yüksek yıkama, ıslatma, dispersiyon ve süspansiyon özelliklerinden dolayı protein, yağ gibi organik maddeleri ortamdan süratle uzaklaştırır.
Kullanım Alanı:
Bira ve gıda endüstrisinde karıştırma, yoğurma, mayalama, depolama ve dinlendirme kazanlarının, boruların, ısı değiştirgeçlerinin, dolum hattı ve alanının, makinaların, alet ve yerlerin vs. temizliğinde kullanılır.
HERSİL DET-SK - BULAŞIK MAKİNALARI İÇİN KÖPÜĞÜ AYARLI SIVI DETERJAN
Oteller, restaurantlar, endüstriyel mutfaklarda sanayi tipi bulaşık makinelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş konsantre sıvı temizleme ve parlatma maddesidir. Ekonomiktir. Çok az bir tüketimle büyük bir verim elde edilir. Su sertliğine göre ayarlanan dozaj ünitelerinde mükemmel temizlik sağlar. Ayrıca parlatıcı kullanımı gerektirmez. Avantajları:
· Konsantre olduğu için çok ekonomiktir.
· Kesinlikle çizmez.
· Matlaştırmaz, aksine parlatıcı etkisi vardır.
· Her türlü dozaj ünitesi ile rahatlıkla kullanılabilir.
HERSİL HSC-S - SERT YÜZEYLER İÇİN EXTRA GÜÇLÜ SIVI TEMİZLEYİCİ
Banyo ve mutfaktaki fayanslar, lavabo, küvet, klozet gibi yapılar, buzdolabı, fırın, bulaşık ve çamaşır makine yüzeyleri, yer karosu, mermer gibi sert yer-duvar kaplamaları için süper güçlü temizleme maddesi. Çizmez, parlatır. Kesinlikle çizmez. Tüm beyaz ve renkli sert yüzeyleri seri şekilde temizler ve parlatır. Kir ve yağlan söker. Sararmış yüzeyleri devamlı kullanım halinde beyazlatır. Leke sökücüdür. Yapısındaki özel bir katkı sayesinde iyi bir leke sökücüdür. İnatçı kir ve lekeleri düzenli uygulama ile söker.
Kullanımı kolaydır. Islak bir bez veya süngerle yüzeye sürülür. Daha sonra su ile veya yine ıslak bir bezle durulanır. Kuru bir bezle silinirse göz alıcı bir parlaklık verir.
HERSİL HSC SIVI - SERT YÜZEYLER İÇİN GÜÇLÜ SIVI TEMİZLEYİCİ
Banyo ve mutfaktaki fayanslar, lavabo, küvet, klozet gibi yapılar, buzdolabı, fırın, bulaşık ve çamaşır makineleri yüzeyleri, yer karosu, mermer gibi sert yer-duvar kaplamaları için güçlü temizleme maddesi. Çizmez, parlatır. Fayans, küvet ve diğer tüm yüzeylerde uygulanır. Kesinlikle çizmez. Güçlü formülü ile temizler, parlatıcı katkısıyla parlatır. Leke bırakmaz, matlaştırmaz, sarartmaz.
Kullanımı kolaydır. Islak bir bez veya süngerle yüzeye sürülür. Daha sonra su ile veya yine ıslak bir bezle durulanır. Kuru bir bezle silinirse göz alıcı bir parlaklık verir.
HERSİL GLAS RINSE SIVI - SERİ ETKİLİ CAM-AYNA TEMİZLEME VE PARLATMA MADDESİ
Alkol bazlı olduğu için, yapısında bulunan özel temizleme ve parlatıcı maddeleri, hemen cam ve ayna yüzeyine yayılır, kiri-lekeyi temas ettiği anda söker ve yüzeyi parlatır.
Kolay uygulanır. Pulverizatörle cama veya aynaya püskürtülür. Gazete kağıdı, iplik bırakmayan yumuşak bir bezle veya sıyırıcı ile bastırmadan sürtülerek alınır. Her türlü pencere, ayna, cam sehpa, biblo gibi camdan eşyalar, seramik biblolar, kristal eşyalar üzerine kolayca uygulanır.
Özellikleri:
. Kesinlikle çizmez.
. Tahriş etmez.
. Güzel kokuludur.
. Böcek lekeleri ve el izlerini derhal temizler.
. Matlaştımıaz.
· Ekonomiktir.
HERSİL LEATHER POLISH - DERİ, MUŞAMBA VE NAYLON TEMİZLEME VE PARLATMA MADDESİ
Deri, sentetik deri, muşamba, naylon tip malzemelerden yapılan koltuk, masa, sehpa, duvar kaplamaları, sümen gibi eşyaların silinip, kir, yağ ve lekelerden arındırılması için özel bir temizleme maddesi.
Etkili parlaklık ve koruma. Temizlediği yüzeyi parlatır. Diğer parlatıcılar gibi yağlı ve kokulu bir film bırakmaz. Yüzeyin tabii parlaklığını ortaya çıkarır. Kirlenmeyi ve matlaşmayı geciktirir.
Kolay uygulanır. Sünger veya pamuksuz bir bez Leather Polish ile nemlendirilir ve yüzey silinir. Daha sonra mümkünse kadife ile veya pamuksuz bir bezle hafifçe silinerek parlatılır.
HERSİL RAPID DRY CLEAN - DÖŞEMELİK KUMAŞ VE KADİFE TEMİZLEYİCİSİ
Koltuk ve kanepe döşemeleri, kumaş duvar ve dolap kaplamaları, her türiü kadife yüzeyler için seri temizleme maddesi.
Uygulanması kolay, durulama gerektirmez. Uygulanacak yüzey, bir bez veya süngerle hafifçe silinir, bez ve süngeri fazla nemli yapmaya gerek yoktur, çabuk kurur, durulama gerektirmez.
Kumaş ve kadifeye canlılık; parlaklık verir. Hoş kokuludur. Ekonomiktir.
HERSİL CARPILEAN - GÜÇLÜ HALI ŞAMPUANI
Parça veya duvardan duvara her türlü halı için çok etkili temizleme şampuanıdır. Halının dokusuna kadar nüfuz eden toz, kir ve yağları sökerek halıyı derinlemesine temizler. Temiz ve parlak bir halı, Özel katkıları ile yağ ve kir lekelerini çıkarır, halının yüzeyine canlılık ve parlaklık verir. Ekonomiktir. Malzemeden ve işçilikten tasarruf sağlar.
HERSİL CARPILEAN-LF - KÖPÜĞÜ AYARLI GÜÇLÜ HALI ŞAMPUANI
Parça veya duvardan duvara her türiü halı için çok etkili temizleme şampuanıdır. Halının dokusuna kadar nüfuz ederı toz, kir ve yağları sökerek halıyı derinlemesine temizler. Köpüğü ayarlıdır. Az köpüklü olması nedeniyle otomatik halı yıkama makineleri için uygundur. Özel katkıları ile yağ ve kir lekelerini çıkarır, halının yüzeyine canlılık ve parlaklık verir. Ekonomiktir. Malzemeden ve işçilikten tasarruf sağlar.
HERSİL CARPILEAN-AS - TOZ TUTMAYAN ANTİSTATİK HALI ŞAMPUANI
Parça veya duvardan duvara her türlü halı için çok etkili temizleme şampuanıdır. Halının dokusuna kadar nüfuz eden toz, kir ve yağları sökerek halıyı derinlemesine temizler.
Antistatiktir. Özel antistatik katkıları sayesinde toz tutmayı geciktirir, üzerine konan tozların içerisine nüfuz etmesini engeller. Kolayca ve çok çabuk günlük bakım yapılabilir. İşçilik ve malzemeden tasarruf sağlar. Ekonomiktir. Malzemeden ve işçilikten tasarruf sağlar.
HERSİL CARPILEAN-LF/AS - TOZ TUTMAYAN ANTİSTATİK KÖPÜĞÜ AYARLI HALI ŞAMPUANI
Parça veya duvardan duvara her türlü halı için çok etkili temizleme şampuanıdır. Halının dokusuna kadar nüfuz eden toz, kir ve yağları sökerek halıyı derinlemesine temizler. Köpüğü ayarlıdır. Az köpüklü olması nedeniyle otomatik halı yıkama makineleri için uygundur. Özel katkıları ile yağ ve kir lekelerini çıkarır, halının yüzeyine canlılık ve parlaklık verir.
Antistatiktir. Özel antistatik katkıları sayesinde toz tutmayı geciktirir, üzerine konan tozların içerisine nüfuz etmesini engeller. Kolayca ve çok çabuk günlük bakım yapılabilir. Ekonomiktir. Malzemeden ve işçilikten tasarruf sağlar.
HERSİL SÜPER GA - ÖZEL ŞİŞE YIKAMA MADDESİ
Kullanma Temp: 60 - 80 °C
Maddenin Özellikleri:
· Otomatik şişe yıkama makinelerinde kullanılan işletme suyunun sertliğini giderir.
· Peptizasyona yardımcı olur.
Kullanıldığı Yerler:
· Otomatik şişe yıkama makinelerinde şişelerin üç tip temizliğini sağlar:
· Fiziksel temizlik
· Kimyasal temizlik
· Bakteriyolojik temizlik
Fiziksel Temizlik: Hazırlanmış çözelti şişelendiğinde fiziksel reaksiyonlar esnasında meydana gelen, görülemeyen bir takım partiküllerin giderilmesi gerekir. Bira ve karbonlu içeceklerde daha çok görülen bu kirierin tamamen yok edilmesini sağlar.
Kimyasal Temizlik: Son çalkalama suyu olarak da kullanılan belirlenmiş bir kompozisyona sahip olan çözelti, şişenin çeperlerini tamamen ıslatarak kimyasal olarak temizleme yapmış olur. Şişeleri yıkamak için kullanılan deterjan solüsyonu ile kirler tamamen uzaklaştırılır. Şişelerin sterilize edilmesi alkali solüsyonunun kullanıldığı temperatüre, işlem süresine ve alkali kuvvetine bağlıdır.
Bakteriyolojik Temizlik: Şişelenmiş üründeki patolojik mikroorganizma hareketlerinin sona erdirilmesidir. Bakteriyolojik temizlik ile, şişelenecek olan ürüne bakterilere karşı belirli bir hassasiyet kazandırılır.
HERSİL RLT - ASİDİK CIP TEMİZLİK ÜRÜNÜ
Gıda endüstrisinde; bu endüstrinin kolları olan süt, et, bira ve meşrubat endüstrilerinde, yemek imalathaneleri vs. gibi yerlerde hijyenik standartların yüksek olması zorunluluğu giderek daha büyük önem kazanmaktadır. Bu sanayi kollarında üretimde kullanılan pastörizatörierin, kazanların, alet ve makinelerin temizliğinin optimum değerde olması gerekir. Gıda maddeleri ve içeceklerin üretiminde zararsız bakterilerin varlığı bile tolere edilemez. Geleneksel olarak kullanılan buhar metodu kirli yüzeyin dezenfeksiyonunu sağlamakla beraber, kalan yüzey kiri termal ısıtıcı görevi yapıp daha sonraki enfeksiyonların başlama alanını teşkil eder.
Modern şartlarda üretimde ve ambalajda kullanılan malzemenin deterjan, temizlik maddeleri ve biyosidlerle dezenfekte edilmesi hem maddi açıdan, hem de emek açısından avantajlıdır.
Süt, meşrubat ve bira sanaiinde mikrobiyolojik üreme, besi ortamı çok müsait olduğundan kolaylıkla olabilir. Bu yüzden gıda endüstrisinde pastörizatör ve kazanların rutin temizliği gerekmektedir. Bu temizlik iki aşamalı olarak yapılır. Deterjanla temizlikten sonra asidik ve alkali temizlik şeklinde oluşur.
HERSİL RLT asidik temizlikte kullanılan bir ürünümüzdür. İnorganik kalıntıları ve su sertliğinin sebep olduğu kalıntıları çok iyi temizler, yağ ve proteini çözer. Yapısında bulunan özel inhibitörler sayesinde pastörizatörlerde korozyon etkisi yapmaz. Yapılan çalışmalar sonucunda sudan daha az korozif etkisi olduğu saptanmıştır.
HERSİL CBT - ALKALİ CIP TEMİZLEME ÜRÜNÜ
Gıda endüstrisinde, bu endüstrinin kolları olan süt, et, bira ve meşrubat endüstrilerinde, yemek imalathaneleri vs. gibi yerlerde hijyenik standartların yüksek olması zorunluluğu giderek daha büyük önem kazanmaktadır. Süt, meşrubat ve bira sanayisinde mikrobiyolojik üreme, besi ortamı çok müsait olduğundan kolaylıkla olabilir. Bu yüzden gıda endüstrisinde pastörizatör ve kazanların rutin temizliği gerekmektedir. Bu temizlik iki aşamalı olarak yapılır. Deterjanla temizledikten sonra asidik ve alkali temizlik şeklinde oluşur.
HERSİL CBT alkali temizlikte kullanılan bir ürünümüzdür. Yağ, protein ve ağır kirleri çözer. Paslanmaz çelik pastörizatörlerde korozyon yapmaz. Özellikle süt taşı ve laktik asit birikimlerinin bertaraf edilmesini sağlar.
HERSİL CBT-AL - ÖZEL ALÜMİNYUM TEMİZLİK ÜRÜNÜ
Gıda endüstrisinde, özellikle süt ve et ürünlerinin işlenmesi ile nakli sırasında kirienen alüminyum kapların, yüzeylerin temizliği giderek daha çok önem kazanmaktadır. Bu endüstriler ile yemek imalathanelerinde alüminyum kap, tava, kalıp ve yüzeyler zamanla alüminyumun çok ince girintili yüzey özelliğinden dolayı bitkisel ve hayvansal kökenli yağ tabakası ile kaplanmaktadır. Bu ince yağ tabakası ise kirliliğe ve mikrop üremesine neden olmaktadır.
HERSİL CBT - AL, alkali özelliği ve bünyesindeki özel ıslatıcı, çözücü, parlatıcı katkılar vasıtasıyla alüminyum yüzeylerdeki yağı çözer. Alüminyum yüzeylerde matlaşmaya ve aşınmaya neden olmaz.
HERSİL CBT-S - NİŞASTALI PROSESLER İÇİN ÖZEL TEMİZLİK ÜRÜNÜ
Gıda endüstrisinde patates gibi nişasta oranının yüksek olduğu ürünlerin kızartma işlemlerinin yapıldığı ve özel yağların kullanıldığı kazanların, ilgili hat ve ekipmanlarının periyodik temizliklerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş alkali yapıda bir karışımdır.
HERSİL CBT - S topaklanma ve jelleşmeyi önleyici özel katkılarla takviye edilmiş, durulanma kolaylığı veren maddeler içeren, endüstriyel çeliklere zarar vermeyecek şekilde fomıüle edilmiş bir kanşımdır.
HERSİL CBT - S kuvvetli alkali bir malzeme olduğu için uygulamalarda eldiven kullanılmalıdır.
HERSİL RBT - METAL TEMİZLEME MADDESİ
Metal yüzeylerdeki yağ, harç, pas ve kireç gibi istenmeyen birikintileri alma işleminde kullanılan etkili bir asidik temizleme maddesidir.
Çevre sağlığı açısından zararlı kimyasal ihtiva etmemektedir. Metal yüzeylerindeki korozif etkisi, bünyesinde bulunan özel inhibitörler sayesinde minimuma indirgenmiştir.