KORUYUCU YAĞLAR

HERLUB-RP-1010

-KOROZYON VE PAS ÖNLEYİCİ YAĞ-

TANIM : Metal malzemenin ara stoklanması veya taşınması sırasında hava, su, nem gibi ortam koşullarında oksitlenerek paslanmasını önleyen ve kalın film tabakası oluşturan bir koruyucu yağdır.

ÖZELLİKLERİ : Görünüş : Kızıl sarı, berrak, h. kıvamlı Çalışma sıcaklığı : Oda sıcaklığında Çalışma konsantrasyonu : Olduğu veya gaz yağı, tiner gibi solventlerle seyreltilerek kullanılır. Bıraktığı film tabakası : Kuru ve kalın bir film tabakası oluşturur. Koruma süresi : Kapalı alanda 18-24 ay Açık alanda 9-18 ay

AVANTAJLARI : -Her türlü demir ve çelik mamülleri oksidasyona neden olan çevre şartlarından mükemmel bir şekilde korur. -Mamüllerin operasyon arası stoklanması veya başka bir yere sevkiyatı sırasında başarı ile uygulanır. -Mamüllerin nakliyesi esnasında başarı ile uygulanır. -Özellikle deniz aşırı nakliyatta rahatlıkla uygulanabilir. -Ağır işletme koşullarında rahatlıkla kullandırılabilir. -Temizlenebilirliği kolaydır.

TEMİZLENEBİLME : Uygun solventlerle ve yağ alma banyolarında temizlenebilir.

UYGULAMA : Uygulanacak yüzeyin temiz ve kuru olması, koruyucu yağın koruma etkisini arttırır. Yüzeyin ıslak olması ise su itme özelliğine sahip olan koruyucu yağın etkisini azaltmaz. Uygulamada daldırma, sprey veya fırça ile sürme yöntemi tavsiye edilir. Tüketim oranı metalin yüzey pürüzlülüğüne bağlıdır.

DALDIRMA SÜRESİ : Approximately 1-2 minutes. The most suitable application time is determined depending on plant conditions.

DEPOLAMA ŞEKLİ : Orijinal ambalajında, ağzı kapalı olarak, kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ : 50 kg. lık plasik bidonlarda 185 kg. Lık varillerde