SUDA ÇÖZÜNEN KESME SIVILARI

HERLUB-K-100-C

-BOR YAĞI-

TANIM : Metale şekile vermede kullanılan universal özelliklere sahip,yüksek basınca dayanıklı mineral yağ bazlı bir soğutma yağıdır.

ÖZELLİKLERİ : Görünüş : Berrak,sarı,h.kıvamlı Emülsiyon (%5'lik) : Süt emülsiyonu PH " " : 9-9.5 Solvent : Su

AVANTAJLARI : -İşleme parçası ile kesme takımı arasındaki sürtünme ısısını alarak çok iyi bir soğutma sağlar. -İçerdiği EP katıkları sayesinde kesici ucun ömrünü uzatır, dumanlama yapmaz. -Çok iyi kaydırıcı ve yağlayıcı özelliği vardır. -Pas önleme özelliği çok iyidir.(DIN 51360-2 standardına göre 100 saat pas dayanımı) -Nitrit ve fenol içermez. -Bakteri faaliyetlerini önleyici katkıları içerir. -Kokuşmaya karşı dirençlidir. -Stabil süt emülsiyonu verir. -Kullanıcıya zarar vermez.

KULLANIM ALANLARI : Matkapla delme,frezeleme,tornalama,kalemle delme,testere ile kesme, klavuz, diş açma vs.operasyonlarında

UYGULAMA : Genellikle %4-5 oranında emülsiyon yapılarak kullanılır. Gemlub K-100 C konsantre yağı suya yavaş yavaş akıtılarak ilave edilir ve kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARI : Bu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir.Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC,HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık) açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ : Orjinal ambalajında,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ : 50 kg. lık plasik bidonlarda 185 kg. Lık varillerde

HERLUB-K-101-S

-STANDART BOR YAĞI-

TANIM : Metale şekil vermede kullanılan universal özelliklere sahip,yüksek basınca dayanıklı mineral yağ bazlı bir soğutma yağıdır.

ÖZELLİKLERİ : Görünüş : Berrak,kızıl-sarı. Ph(%5'lik) : 8.5+9.5 Refrakto Sayısı : 1.3 Solvento : Su

AVANTAJLARI : İşleme parçası ile kesme takımı arasındaki sürtünme ısısını alarak çok iyi bir soğutma görevi yapar. Takımlarda bir film tabakası oluşturur. Takımların kullanım ömrünü arttırır. En sert sularda dahi emülsiyon ayrışması göstermez. Mikroorganizmalara dayanıklı olup cilde ve sağlığa zararı yoktur. Tezgahın sistemini diğer yağ ve pisliklerden ayırma özelliğine sahiptir.

KULLANIM ALANLARI : Boru imalatında Matkapla delme,frezeleme,tornalama,tornada kalemle delme,diş açma,testere ile kesme vb.bütün metal işleme operasyonlarında Klavuz ve diş açmada Aralama sureti ile diş açmada Tel örgü makinelerinde

UYGULAMA : %4-%5'lik konsantrasyonlarda kullanılır, HERLUB K-101/S suya yavaş yavaş ilave edilerek kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Emülsiyonun dışarıda hazırlanıp makinanın deposuna konulması tavsiye edilir, Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARI :Bu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi ile iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir. Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC,HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi, sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık)açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ : Orjinal ambalajında ve ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolayınız.

AMBALAJ ŞEKLİ : 50 kg. lık plastik bidonlarda 185 kg. Lık varillerde

HERLUB-K-101-SE

-STANDART BOR YAĞI-

TANIMMetale şekil vermede kullanılan üniversal özelliklere sahip, yüksek basınca dayanıklı mineral yağ bazlı bir soğutma yağıdır.

ÖZELLİKLERİGörünüş : Berrak, koyu kahvereng, h.kıvamlı. Ph(%5'lik) : 9.0-9.5 Solvent : Su

AVANTAJLARIİşleme parçası ile kesme takımı arasındaki sürtünme ısısını alarak çok iyi bir soğutma görevi yapar. Takımlarda bir film tabakası oluşturur. Takımların kullanım ömrünü arttırır. En sert sularda dahi emülsiyon ayrışması göstermez. Mikroorganizmalara dayanıklı olup cilde ve sağlığa zararı yoktur. Tezgahın sistemini diğer yağ ve pisliklerden ayırma özelliğine sahiptir. Pas önleme özelliği çok iyidir.

KULLANIM ALANLARIBoru imalatında Matkapla delme, frezleme,tornalama,tornada kalemle delme,diş açma,testere ile kesme vb.bütün metal işleme operasyonlarında Kılavuz ve diş açmada Aralama sureti ile diş açmada Tel örgü makinelerinde

UYGULAMA%4-%5'lik konsantrasyonlarda kullanılır.HERLUB K-101/SE suya yavaş yavaş ilave edilerek kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Emülsiyonun dışarıda hazırlanıp makinanın deposuna konulması tavsiye edilir.Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARIBu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi ile iyice temizlenmeli,diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir. Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC, HERACIDE PG-2, HERACIDE PG-4) ilave edilmesi,sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık)açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİOrjinal ambalajında ve ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ50 kg. lık plastik bidonlarda 185 kg. Lık varillerde

HERLUB-K-102

-YARI SENTETİK BOR YAĞI

TANIM : Korozyon inhibitörleri, EP katkıları (aşırı basınç katkıları), antioksidanlar ve yüzey aktiflerin kombinasyonundan oluşmuş tansparan emülsiyon veren yarı sentetik bir talaşlı imalat sıvısıdır.

ÖZELLİKLERİ : Görünüş : Berrak, mavi-yeşil hafif kıvamlı sıvı. Ph(%5 lik em.) : 9-9.5 Refrakto Sayısı : 1.3 Emülsiyon Stabilitesi : Mükemmel

AVANTAJLARI : Kesici uç ile işlenen parça yüzeyinde,çok iyi bir film oluşturarak aşınma ve sürtünmeleri minimize eder. İçerdiği EP katkıları sayesinde yüksek yük ve basınçlı ortamlarda rahatlıkla çalışır. Her türlü metal işleme operayonunda rahatlıkla kullanılabilir. Stabil mikro emülsiyondur. Bakterisit ihtiva ettiğinden çalışma ortamından etkilenip bozulmaz. Çalışma sırasında köpürmez. Mükemmel pas önleme özelliği vardır.DIN-51360-2 standardına göre 200 saat pas dayanımı. Yıkayıcılık ve kaydırıcılık özellikleri çok iyidir. Dolayısı ile ayrılan metal talaşlarını yıkayarak sistemin temiz kalmasını sağlar. Yanmaz,dumanlama yapmaz. Ekonomiktir, %4-%5 oranında kullanılır. Makine ve sistemden gelen hidrolik ve kızak yağlarını bünyesine almadığı için bozunmaya uğramaz

KULLANIM ALANLARI : Bütün talaşlı imalat operasyonlarında kullanılır.

UYGULAMA : %4-%5 lik konsantrasyonlarda kullanılır.HERLUB K-102 suya yavaş yavaş ilave edilerek kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Emülsiyonun dışarıda hazırlanıp makinanın deposuna konulması tavsiye edilir. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARI : Bu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG iledezenfekte edilmelidir. Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyon düzenli aralıklarla biosit(HERACIDE KC,HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık)açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ : Orjinal ambalajında,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir Yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ : 60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-102-B

-TAM SENTETİK BOR YAĞI

TANIMSentetik esaslı metal kesme ve taşlama sıvısı

ÖZELLİKLERİGörünüş :Berrak,yeşil,h.kıvamlı Emülsiyon (% 5,'lik) :Mavi-yeşil mikro em. PH " " :9.0-9.5 Refrakto katsayısı :1.7 Solvent :Su ile her oranda karışabilir.

AVANTAJLARIİşleme parçası ile kesme takımı arasındaki sürtünme ısısını alarak çok iyi kaydırıcılık ve soğutma soğutma sağlayan tam sentetik bir metal işleme sıvısıdır. İçerdiği EP katıkları ve lubrikantlar sayesinde kesici ucun ömrünü uzatır,dumanlanma yapmaz. Çok iyi kaydırıcı ve yağlayıcı özelliği vardır. Pas önleme özelliği çok iyidir.( DIN 51360-2 standardına göre 200 saat pas dayanımı) Yıkayıcılık özelliği kuvvetli olduğu için ayrılan metal talaşlarını yıkayarak sistemin temiz kalmasını sağlar. Boru/profil imalatında yüksek performans sağlar. Nitrit ve fenol içermez. Bakteri faaliyetlerini önleyici katkıları içerir. Kokuşmaya karşı dirençlidir. Stabil emülsiyonu verir. Kullanıcıya zarar vermez. Doğada parçalanabilir.

KULLANIM ALANLARIMatkapla delme, frezeleme, tornalama,, kalemle delme, testere ile kesme, kılavuz , diş açma,taşlama,... boru çekme operasyonlarında

UYGULAMAGenellikle % 4-5 oranında emülsiyon yapılarak kullanılır. Herlub K-102 B konsantre yağı suya yavaş yavaş akıtılarak ilave edilir ve kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir

UYARIBu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı,HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmektedir.Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır.Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit ilave (HERACIDE KC,HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık) açısından tavsiye edilir.DEPOLAMA ŞEKLİOrjinal ambalajında ,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.AMBALAJ ŞEKLİ60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-102-T

-YARI SENTETİK METAL İŞLEME SIVISI

TANIMKorozyon inhibitörleri,EP katkıları,yüzey aktif malzemeler ,antioksidanlar,aşınma önleyicilerin kombinasyonundan oluşmuş yarı sentetik bir talaşlı imalat sıvısıdır.

ÖZELLİKLERİGörünüş :Berrak,yeşil,h.kıvamlı Emülsiyon (% 5,'lik) :Mavi-yeşil mikro em. PH " " :9.0-9.5 Refrakto katsayısı :1.3 Solvent :Su ile her oranda karışabilir.

AVANTAJLARI- İşleme parçası ile kesme takımı arasındaki sürtünme ısısını alarak çok iyi kaydırıcılık ve soğutma soğutma sağlayan yarı sentetik bir metal işleme sıvısıdır. - İçerdiği EP katıkları ve lubrikantlar sayesinde kesici ucun ömrünü uzatır,dumanlanma yapmaz. - Çok iyi kaydırıcı ve yağlayıcı özelliği vardır. - Pas önleme özelliği çok iyidir.( DIN 51360-2 standardına göre 200 saat pas dayanımı) - Yıkayıcılık özelliği kuvvetli olduğu için ayrılan metal talaşlarını yıkayarak sistemin temiz kalmasını sağlar. - Boru/profil imalatında yüksek performans sağlar. - Nitrit ve fenol içermez. - Bakteri faaliyetlerini önleyici katkıları içerir. - Kokuşmaya karşı dirençlidir. - Stabil emülsiyonu verir. - Kullanıcıya zarar vermez.

KULLANIM ALANLARIMatkapla delme,frezeleme,tornalama,,kalemle delme,testere ile kesme,kılavuz , diş açma,taşlama,boru çekme operasyonlarında….

UYGULAMAGenellikle % 4-5 oranında emülsiyon yapılarak kullanılır. Herlub K-102 T konsantre yağı suya yavaş yavaş akıtılarak ilave edilir ve kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARIBu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmektedir. Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit ilave (HERACIDE KC,HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık) açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİOrjinal ambalajında ,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-103

-SENTETİK SOĞUTMA SIVISI-

TANIMSentetik esaslı taşlama ve kesme sıvısı

ÖZELLİKLERİGörünüş : Berrak, sarı,akıcı. Ph (%3'lük) : 9.0-9.5 Refrakto Sayısı : Su Solvent : Su ile her oranda karışabilir.

AVANTAJLARIKesici uç ile işlenen parça yüzeyinde,çok iyi bir film oluşturarak aşınma ve sürtünmeleri minimize eder. İçerdiği EP katkıları sayesinde yüksek yük ve basınçlı ortamlarda rahatlıkla çalışır. Saydamdır,taşlama görülerek yapılır. İyi yıkama özelliğinden dolayı taşlama taşının gözeneklerinin dolmasına engel olur, taşın ömrünü arttırır. Emülsiyon stabil bakterisit ihtiva ettiğinden çalışma ortamından etkilenip bozulmaz. Çalışma sırasında köpürmez. Pas önleme özelliği vardır. Kansere sebep olduğu kanıtlanan ve arıtma tesislerinde probleme yol açan nitrit içermez. İnsan sağlığına ve cilde zarar vermez. Tamamen doğada parçalanabilen bir üründür. Ekonomik, az oranda kullanılır.

KULLANIM ALANLARIBütün Taşlama tezgahlarında kullanılır.

UYGULAMAGenellikle %3-%5 oranlarında emülsiyon yapılarak kullanılır. GEMLUB K-103 konsantre yağı suya yavaş yavaş akıtılarak ilave edilir ve kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARIBu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir.Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit(HERACIDE KC, HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi, sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık) açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİOrjinal ambalajında,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolayınız.

AMBALAJ ŞEKLİ60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-103-F

-SENTETİK BOR YAĞI-

TANIM Sentetik esaslı kesme ve taşlama sıvısı

ÖZELLİKLERİ Görünüş : Kızıl sarı,berrak,h.kıvamlı Ph (%3'lük) : 9.0-9.5 Refrakto Sayısı : 1.6 Solvent : Su Karışabilme : Su ile her oranda karışabilir.

AVANTAJLARI Kesici uç ile işlenen parça yüzeyinde,çok iyi bir film oluşturarak aşınma ve sürtünmeleri minimize eder. İçerdiği EP katkıları sayesinde yüksek yük ve basınçlı ortamlarda rahatlıkla çalışır. Saydamdır, taşlama görülerek yapılır. Çok iyi yıkama özelliğinden dolayı taşlama taşının gözeneklerinin dolmasına engel olur, taşın ömrünü arttırır. En sert malzemede dahi 0.5 paso tek seferde verilebilir. Emülsiyon stabil bakterisit ihtiva ettiğinden çalışma ortamından etkilenip bozulmaz. Çalışma sırasında köpürmez. Pas önleme özelliği vardır. Yıkama ve kaydırıcılık özelliği çok iyidir. Kansere sebep olduğu kanıtlanan ve arıtma tesislerinde probleme yol açan NİTRİT içermez. İnsan sağlığına ve cilde zarar vermez. Tamamen doğada parçalanabilen bir üründür. Ekonomiktir, az oranda kullanılır.

KULLANIM ALANLARI : Bütün Taşlama tezgahlarında kullanılır.

UYGULAMA : Genellikle %3-%5 oranlarında emülsiyon yapılarak kullanılır. HERLUB K-103 F konsantre yağı suya yavaş yavaş akıtılarak ilave edilir ve kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARI Bu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir. Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC, HERACIDEPG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi,sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık )açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ Orjinal ambalajında,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolayınız.

AMBALAJ ŞEKLİ 60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-103-S

-SENTETİK BOR YAĞI-

TANIMKorozyon inhibitörleri,EP katkıları (aşırı basınç katkıları ), antioksidanlar ve yüzey aktiflerin kombinasyonundan oluşmuş transparan emülsiyon veren sentetik bazlı bir talaşlı imalat sıvısıdır.

ÖZELLİKLERİGörünüş : Berrak,sarı,h.kıvamlı sıvı Emülsiyon Stablitesi : Mükemmel Ph (%4'lük) : 9.0-9.5 Refrakto sayısı : 1.3 Karışabilme : Su ile her oranda karışabilir.

AVANTAJLARIKesici uç ile işlenen parça yüzeyinde,çok iyi bir film oluşturarak aşınma ve sürtünmeleri minimize eder. İçerdiği EP katkıları sayesinde yüksek yük ve basınçlı ortamlarda rahatlıkla çalışır. Stabil mikro emilsiyondur. İşlenen parça yüzeyinde koruyucu film oluşturur. Bakterisit içerdiğinden çalışma ortamından etkilenip bozulmaz . Çalışma ortamında köpürmez. Pas önleme özelliği mükemmeldir.(DIN-51360-2 standardına göre 200 saat pas dayanımı) Kaydırıcılık ve yıkayıcılık özelliği çok iyidir. Dolayısıyla ayrılan metal talaşlarını yıkayarak sistemin temiz kalmasını sağlar. Yanmaz, dumanlama yapmaz. Ekonomiktir.4-5% oranında yüksek performans.

KULLANIM ALANLARIBütün talaşlı imalat operasyonlarında.

UYGULAMA%4-%5'lik konsantrasyonlarda kullanılır.HERLUB K-103/S suya yavaş yavaş ilave edilerek kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Emülsiyon dışarıda hazırlanıp makinanın deposuna konulması tavsiye edilir. Kullanım amaçlarına gore konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARIBu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi ile iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir. Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC, HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi, sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık) açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİOrjinal ambalajında ve ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-104-

-YARI SENTETİK BOR YAĞI-

TANIM Özellikle alüminyum gibi yumuşak metaller için talaşlı imalatta kullanılmak üzere geliştirilmiş korozyon inhibitörleri, EP katkıları (aşırı basınç katkıları ),antioksidanlar ve yüzey aktifleri kombinasyonundan oluşmuş mikro emülsiyon veren yarı sentetik bir talaşı imalat sıvısıdır.

ÖZELLİKLERİ Görünüş : Berrak,mavi-yeşil,h.kıvamlı sıvı Ph (%5 lik em.) : 9-9.5 Refrakto sayısı : 1.3 Karışabilme : Su ile her oranda karışabilir. Emülsiyon stabilitesi : Mükemmel

AVANTAJLARI Kesici uç ile işlenen parça yüzeyinde,çok iyi bir film oluşturarak aşınma ve sürtünmeleri minimize eder. İçerdiği EP katkıları sayesinde yüksek yük ve basınçlı ortamlarda rahatlıkla çalışır. Stabil mikro emülsiyondur. İşlenen parça yüzeyinde koruyucu film oluşturur. İçerdiği korozyon inhibitörleri sayesinde alüminyumda oksidasyona neden olmaz. Bakterisit ihtiva ettiğinden çalışma ortamından etkilenip bozulmaz. Çalışma sırasında köpürmez. Yıkayıcılık ve kaydırıcılık özellikleri çok iyidir. Dolayısıyla ayrılan metal talaşlarını yıkayarak sistemin temiz kalmasını sağlar. Yanmaz ,dumanlama yapmaz. Ekonomiktir, %4-%5 oranında kullanılır.

KULLANIM ALANLARI Bütün talaşlı imalat operasyonlarında kullanılır.(Özellikle yumuşak metallerde)

UYGULAMA %4-%5'lik konsantrasyonlarda kullanılır. HERLUB K-104 suya yavaş yavaş ilave edilerek kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Emülsiyonun dışarıda hazırlanıp makinanın deposuna konulması tavsiye edilir. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARI Bu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir.Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC, HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık)açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ Orjinal ambalajında,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ 60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-104-E

-YARI SENTETİK BOR YAĞI-

TANIM Özellikle alüminyum gibi yumuşak metaller için talaşlı imalatta kullanılmak üzere geliştirilmiş korozyon inhibitörleri, EP katkıları (aşırı basınç katkıları ), antioksidanlar ve yüzey aktifleri kombinasyonundan oluşmuş mikro emülsiyon veren yarı sentetik bir talaşı imalat sıvısıdır.

ÖZELLİKLERİ Görünüş : Berrak,açık sarı,h.kıvamlı sıvı Ph (%5 lik em.) : 9-9.5 Refrakto sayısı : 1.3 Karışabilme : Su ile her oranda karışabilir. Emülsiyon stabilitesi : MükemmelAVANTAJLARIKesici uç ile işlenen parça yüzeyinde, çok iyi bir film oluşturarak aşınma ve sürtünmeleri minimize eder. İçerdiği EP katkıları sayesinde yüksek yük ve basınçlı ortamlarda rahatlıkla çalışır. Özellikle aluminyum ve aluminyum alaşımlarında kaydırıcılık özelliği çok iyidir. Stabil mikro emülsiyondur. İşlenen parça yüzeyinde koruyucu film oluşturur. İçerdiği korozyon inhibitörleri sayesinde alüminyumda oksidasyona neden olmaz. Bakterisit ihtiva ettiğinden çalışma ortamından etkilenip bozulmaz. Çalışma sırasında köpürmez. Yıkayıcılık ve kaydırıcılık özellikleri çok iyidir. Dolayısıyla ayrılan metal talaşlarını yıkayarak sistemin temiz kalmasını sağlar. Yanmaz ,dumanlama yapmaz. Ekonomiktir, %4-%5 oranında kullanılır.

KULLANIM ALANLARI: Bütün talaşlı imalat operasyonlarında kullanılır.(Özellikle yumuşak metallerde)

UYGULAMA %4-%5'lik konsantrasyonlarda kullanılır. HERLUB K-104 E suya yavaş yavaş ilave edilerek kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır.Emülsiyonun dışarıda hazırlanıp makinanın deposuna konulması tavsiye edilir. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon denemeyle belirlenir.

UYARI Bu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi iyice temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir. Dezenfeksiyon işlemi tavsiye edilen şekilde yapılmalıdır. Emülsiyona düzenli aralıklarla biosit (HERACIDE KC, HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4) ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık)açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ Orjinal ambalajında,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ 60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

HERLUB-K-105-

-TAM SENTETİK KESME VE TAŞLAMA SIVISI

TANIM Sentetik esaslı kesme sıvısı

ÖZELLİKLERİ Görünüş : Beyaz,berrak,h.kıvamlı Ph (%3'lük em) : 9.5-9.8 Refrakto katsayısı : 1.2 Solvent : Su Karışabilme : Su ile her oranda karışır.

AVANTAJLARIEkonomiktir, az oranda kullanılır.(%3-5) Transparant ve temiz bir taşlama sıvısıdır. Saydam olduğu için taşlama görülerek yapılır. Taşlamada temiz bir yüzey elde edilir. Çalışma esnasında köpürmez. Çok iyi pas önleme özelliği vardır. Emülsiyonda zamanla kokuşma ve ayrışma olmaz. Sert sulardan etkilenmez,stabil emülsiyon verir. Tezgah ve depoda temizlenmesi güç artıklar bırakmaz,sistemin temiz kalmasını sağlar. Kansere sebep olduğu kanıtlanan ve arıtma tesislerinde probleme yol açan NİTRİT içermez. İnsan sağlığına ve cildine zarar vermez. Tamamen doğada parçalanabilen bir üründür.

KULLANIM ALANLARIHafif yüklü taşlama operasyonlarında.

UYGULAMAGenellikle % 3-5 oranlarında emülsiyon yapılarak kullanılır. Herlub K-305 konsantre yağı suya yavaş yavaş akıtılarak ilave edilir ve kuvvetli bir şekilde karıştırılarak emülsiyon hazırlanır. Kullanım amaçlarına göre konsantrasyon deneme ile belirlenir.

UYARIBu yağ kullanılmadan önce tezgah ve haznesi temizlenmeli, diğer yağ ve pisliklerden arındırılmalı, HERACIDE DCG ile dezenfekte edilmelidir. Emülsiyona düzenli olarak biosit (HERACIDE KC, HERACIDE PG-2,HERACIDE PG-4)ilave edilmesi sistemin sağlığı ve verimi (pas yapma ve mikrobiyolojik dayanıklılık)açısından tavsiye edilir.

DEPOLAMA ŞEKLİ Orjinal ambalajında,ağzı kapalı olarak,kapalı ve muhafazalı bir yerde depolanmalıdır

AMBALAJ ŞEKLİ 60 Kg.lık plastik bidonlarda ve 200 Kg.lık varillerde

Metal işlem kimyaları hakkında daha geniş bilgi için https://www.hersilkimya.com/teknik-bilgi ziyaret ediniz

Şirketimizde yer alan ürün açıklamaları ve uygulama bilgileri genel mahiyettedir. İşletme koşulları ve uygulama metodları kontrolümüz dışında olduklarında herhangi bir yasal bağlayıcılığı yoktur ve garanti olarak değerlendirilemez. Her türlü ÜRÜN VE UYGULAMA düzeltme için HERSİL Teknik Servisi'ni arayabilirsiniz. 0507 768 60 13 info@hersilkimya.com veye www.hersilkimya.com adresindeki iletişim formülü doldurarak mesajınızı iletebilirsiniz Hayırlı işler sahibi olabilir.